زندگی به سبک ام اس

با ام اس نیز خوشبختم

زندگی به سبک ام اس

با ام اس نیز خوشبختم

سال 93 بیماری MS خود را با لبخند پذیرفتم.
از نظر جسمی هیچ مشکلی ندارم و زندگی شاد و فعالی دارم و با ام اس نیز احساس خوشبختی میکنم.
هفته ای یکبار داروی CinnoVex تزریق میکنم و با هر تزریق یک پست در وبلاگ مینویسم.

هدف من از راه اندازی این وبلاگ معرفی صحیح بیماری ام اس است، آنگونه که واقعیت دارد، نه آنگونه که به اشتباه تصور می شود.
هدف بعدی بیان تجربیات خودم درباره این بیماری است.

آخرین مطالب

CinnoVex 69

دوشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۴، ۰۴:۴۲ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به خوانندگان عزیزم

این روزها در شبکه های تلویزیونی و سایت های اینترنتی درباره طب سنتی-اسلامی و درمان های مکمل و جایگزین بسیار صحبت می کنند. طبی که بیماری را از زوایای مختلف بررسی می کند و سعی در درمان منشا بیماری ها دارد.

مدعیان دروغین در این باب نیز کم نیستند و از درمان سرطان و بیمارهای مزمن تا درمان میخچه پا سخن می گویند. متاسفانه برخی از بیماران، به ویژه بیمارانی که بیماری مزمن دارند و از درمان های طولانی خسته شده اند، نیز در دام این مدعیان گرفتار می شوند. چندی پیش درباره این درمان ها با پرستار صحبت می کردیم که گفت یکی از بیماران ام اسی با اعتماد به این درمان های جایگزین، یک حمله* شدید را پشت سر گذاشته و حالا در حرکت دچار مشکل شده است. نمونه هایی از این دست کم نیستند.

در این میان هستند اطبائی که مشغول تحقیق و پژوهش هستند و کمی محتاطانه تر درباره درمان بیماری ها اظهار نظر می کنند و معمولا درمان های مکمل را پیشنهاد می دهند و ریسک درمان های جایگزین را بر بیمار تحمیل نمی کنند.

درمان مکمل، جایگزین داروی شیمیایی و درمان های رایج نمی شود بلکه در کنار این درمان ها سعی در بهبود وضعیت بیمار دارد که برخی اوقات منجر به درمان قطعی بیمار نیز می شود.

درمان های مکمل چون سعی در درمان منشا بیماری دارند گاهی فرآیندی بسیار طولانی دارند و در اغلب بیماری ها نمی توان آنها را جایگزین داروی شیمیایی کرد چون ممکن است پیش از آنکه منشا بیماری درمان شود، بیمار یک دوره عود بیماری را تجربه کند و علائم تشدید شوند.

همانگونه که پیش از این نیز گفته ام، منشا بیماری ام اس مشخص نیست و پزشکان تا کنون درمانی قطعی آن را نیافته اند. داروهایی مانند CinnoVex برای پیشگیری از پیشرفت بیماری و جلوگیری از حمله به کار گرفته می شوند و اگر بیمار به هر دلیل این داروها را قطع کند ریسک حمله و ایجاد ناتوانی را قبول می کند. بنابراین استفاده از درمان های جایگزین در بیماری ام اس که ممکن است از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت باشد، ریسک بسیار بالایی دارد.

گاهی ممکن است بیمار سال ها بدون هیچگونه داروی شیمیایی و حتی درمان جایگزین یا مکمل حمله ای را تجربه نکند اما به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن زمان این حملات بیمار باید بصورت منظم داروی خود را مصرف کند.


* حمله در بیماری ام اس به معنی تشدید علائم بیماری است که گاهی اوقات منجر به برخی ناتوانی های موقتی یا دائمی می شود.


سروش آسمانی عزیز، امیدوارم پاسخ سوال شما را داده باشم. بنده در ابتدای بیماری به یک طبیب طب سنتی-اسلامی و پژوهشگر حاذق مراجعه کردم و درمان های مکملی نیز پیشنهاد دادند اما درمان جایگزین را به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنند.


تا سینووکس هفتادم، ایام به کام

نظرات (۶)

۱۶ آذر ۹۴ ، ۱۶:۵۰ شقایق وحشی
به امید روزی که درمان تمام بیماری ها کشف بشه :) 

پاسخ:
به امید اون روز :)

انشاءالله در آینده نزدیک درمان قطعی ام اس کشف بشه ...

بازم آرزوی سلامتی دارم براتون ...

هر بار میخوام دعا کنم اول همه اسم شما میاد تو ذهنم... نمیدونم خدا دعاهامو قبول میکنه یا نه... ولی من همیشه به یادتون هستم :) 

پاسخ:
ان شالله :)
خیلی خوشحالم که دوست مهربانی مثل شما دارم، بنده هم برای شما آرزوی سلامتی دارم و بازهم برای این همه لطف و محبت از شما سپاسگزارم :)
۱۶ آذر ۹۴ ، ۲۰:۱۸ نرگس جوان
ممنون از اطلاعاتی ک بهمون میدی
و ممنون ک واسه همه سلامتی میخوایی
:)
مثل همیشه سرشار از حس +
:)
پاسخ:
خواهش میکنم
بزرگترین آرزوی من برای دوستانم سلامتیه:)
منم از شما دوستان عزیزم ممنونم برای حضورتون که مایه دلگرمیه :)
۱۷ آذر ۹۴ ، ۰۱:۴۵ سروش آسمانی
سلام. خیلی ممنون از مطالبی که فرمودید.
بله بنده و اطبای حاذق هم با نظر شما موافق اند اما منظور بنده از اینکه گفتم کلا داروهای شیمیایی را قطع کرده و به روش طب اسلامی درمان کنیم در مورد آن دسته از بیماری هایی بود که با توجه به موجود بودنِ روایاتِ ائمه درباره آن بیماری ها و نظرِ متخصصِ روایت شناسِ فقیه و طبیب، درمانِ قطعی برای آن بیماری ها در کتب اسلامی وجود دارد . نه درباره بیماری هایی که اطبای طب سنتی-اسلامی با توجه به اطلاعات کلی و استنباطِ خود دارو برای درمان بیماری های جدید بدهند،
هر چند که آن شخص، اگر صلاحیت چنین کاری را داشته باشد باید در برخی موارد و برای بعضی از بیماری ها در شرایط خاص، به روش آنها که جواب داده است عمل کرد.
مگر نه اینکه ابن سینا با توجه به دانسته های اسلامی و علمی و تجربیات و آزمایشاتِ خود به درمان یا تخفیف اثرات بسیاری از بیماری ها اقدام کرده و در این راه هم موفق بود؟
راستی بنده آن شماره از مجله همشهری جوان که در آن خانمی با تغییر مواد غذایی خوراکی خود ، بیماری ام اس (یا مرحله قبل از شروع بیماری ام اس، تردید از بنده هست) را کاملا درمان کرده پیدا کردم  و ی چند روز آینده تصویر اون صفحات را با ذکر شماره مجله خدمتتان میفرستم. إن شا الّه مفید فایده باشد.
إن شا الّه هر چه زودتر سلامتی کامل خود را بازیابید. التماس دعا
پاسخ:
سلام، خواهش میکنم.
بله در برخی بیماری ها طب سنتی-اسلامی بهتر از طب آکادمیک جواب داده، بعضی مواردش رو خودم دیدم.
موارد مشابه این خانم هست، تاثیر تغذیه بر بیماری ام اس اثبات شده است، البته به شرط استفاده منظم از دارو و دوری از استرس و ... ، ممنون لطف می کنید دوست عزیز :)
ممنون، بنده هم برای شما آرزوی سلامتی دارم، محتاجم به دعا
دوس ندارم کسی بیمار باشه حتی وقتی از کنار بیمارستان رد میشم حلم بد میشه
امیدوارم خیلی زود خوب بشید
طب سنتی هم باید رفت پیشش متخصصاش نه اینکه هر کی از راه رسیده عطاری زده و ادعایی هم داره

پاسخ:
بیماری اتفاق خوشایندی نیست
ممنون، ان شالله همیشه سلامت باشی دوست عزیز
بله درسته موافقم
سلام و عرض ادب و احترام
امیدوارم که خداوند متعال سلامتی را به شما برگرداند.
اصولا این حقیر هر جا چیزی را دیدم که در مورد ان تبلیغ میشود سریع از آن میگذرم :)))
 به تازگی شما را میخونم.
چیزی که هست من خودمو یک عادم :) موفق میدونم و در تمامی لحظات حتی در هنگام شکست پیروز شده ام و تنها چیزی که موجب موفقیت های من در زندگی ام شده است فقط امید بوده.امید به خداوند متعال.در حال حاضر امید را در خودت چند برابر کن.مطمئنن هم زندگی زیباتر میشه هم به سر مقصد مقصود خواهی رسید.
مستدام باشی و برقرار لبت خندان و دلت زنده به عشق حضرت حق
پاسخ:
سلام و تشکر از شما
متشکرم، منم برای شما آرزوی سلامتی دارم.
بزرگوارید. باعث افتخار بنده است که مطالب این حقیر خونده میشه.
کاملا با شما موافقم، امید تنها راه ادامه حیات بشریت است اما آیا نوشته های من بوی ناامیدی می داد؟
متشکرم، شما هم همینطور :)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">